ApiBioFarmaProbiotyczny preparat z ziołami dla pszczół

200 ml – 16,00 zł 1l – 55,00 złkup

to preparat, który swoim działaniem poprawia jakość i zdrowotność w ulu i jego otoczeniu. Pożyteczne mikroogranizmy w nim występujące wzajemnie się wspierają i jako zespół wypierają chorobotwórczą mikroflorę, wprowadzając dobrostan w miejscu ich użycia.

ApiBioFarma jest mikrobiologicznym preparatem dla pszczół skomponowanym na bazie probiotycznych kultur matecznych SCD ProBio Original z dodatkiem odpowiednio dobranych ziół. Powstał jako efekt pracy mgr inż. Wandy Huk i Dolnośląskiego Regionalnego Centrum Mikroorganizmów we współpracy z okolicznymi pszczelarzami.

ApiBioFarma został wytworzony w naturalnym procesie fermentacji, z udziałem pożytecznych mikroorganizmów, powszechnie występujących w naturze i nie modyfikowanych genetycznie, z zachowaniem najwyższych standardów. Zawiera specjalnie dobrane szczepy pożytecznych mikroorganizmów, ich metabolity, wyciągi ziół i mikroelementy.

Zioła zawarte w ApiBioFarma: liść melisy, liść rozmarynu, liść szałwii, liść orzecha włoskiego, liść mięty, liść pokrzywy, owoc anyżku, czarnuszka, ziele bylicy bożego drzewka.

ApiBioFarma umożliwia stabilizację rozwoju rodzin osłabionych i może prowadzić do zahamowania rozwoju ubytku pszczoły lotnej. Wspiera żywotność pszczół robotnic i poprawia kondycję rodzin. Bardzo dobre efekty otrzymać można przy ochronie pszczół przed warrozą (roztocz Varroa destructor przebywa na pszczole ale nie wgryza się w pancerz chitynowy). Dodatkowo powstrzymuje fermentację syropu w podkarmiaczach, dzięki czemu pszczoły mogą go dłużej wykorzystywać.

Regularnie stosowana ApiBioFarma m.in.:

– poprawia kondycję rodzin osłabionych,

– wydłuża żywotność pszczół robotnic,

– stabilizuje dobrostan rodzin pszczelich,

– ogranicza rozwój mikroflory chorobotwórczej (np. Paebalicillus larvae),

– poprawia procesy trawienia, zwiększa strawność pokarmu,

– ogranicza zatrucia pokarmowe,

– poprawia warunki sanitarne w gnieździe.

ApiBioFarmaObserwacje pszczelarzy stosujących ApiBioFarma:

– dłuższe życie pszczół, rodziny rozwijają się dynamiczniej,

– brak objawów nosemy na wiosnę,

– większa produkcyjność w sezonie,

– larwy przyszłych matek przełożone do mleczka z dodatkiem mikroorganizmów są przyjmowane chętniej,

– pszczoły są łagodniejsze.

STOSOWANIE

ApiBioFarma jest preparatem gotowym do użycia po rozcieńczeniu zdrową wodą (nie chlorowaną). Preparat jest gotowy do zastosowania po rozcieńczeniu z wodą niechlorowaną w proporcjach podanych poniżej. Zastosowanie preparatu nie wiąże się z przestrzeganiem okresu karencji, gdyż środek jest w pełni nieszkodliwy.

Higienizacja ula i ramek
Wykonać oprysk ula roztworem ApiBioFarma z wodą w proporcji 100ml/5 litrów wody (na około 20 rodzin). Zalecany oprysk całego gniazda łącznie z pszczołami. Do aplikacji najlepiej używać opryskiwacza ciśnieniowego. Jeżeli pszczoły chorują opryskiwać również zewnętrzne powierzchnie ula i jego otoczenie.

Dodatek do wody do pojenia
1 litr ApiBioFarma/150 litrów wody (lub 10 – 50 ml na 1 litr wody/ 1 rodzinę – dobór dawki zależy od indywidualnej oceny kondycji pszczół). 1 litr ApiBioFarma wystarcza na ok. 30 rodzin.

Dodatek do syropu
a) w okresie wiosennym i jesiennym: 2 litry ApiBioFarma/100 litrów syropu;
b) w sezonie: 1 litr ApiBioFarma/100 litrów syropu. Dla osiągnięcia lepszych rezultatów podawać preparat i wykonywać opryski co 3-4 tygodnie.

Biodezynsekcja
500 ml ApiFarma + 3 litry wody (na około 10 uli) – spryskać wnętrze ula po usuwaniu zanieczyszczeń; opryskiwać ramki i miejsca, na których pojawiły się oznaki pleśni; pryskać porażony czerw; dezynfekować narzędzia do pracy w pasiece; spryskiwać ule przed zasiedleniem odkładów.

Zalecenia dodatkowe:
– są to żywe organizmy, których nie można mieszać z toksycznymi środkami, detergentami oraz środkami dezynfekcyjnymi,
– nie należy przeprowadzać zabiegów podczas silnego nasłonecznienia,
– nie używać wody chlorowanej (woda z wodociągów powinna odstać 48 godzin).

Przechowywanie:
Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Nie ma okresu karencji i prewencji. Nr weterynaryjny PL 0214826 p.

Produkty ProBiotics Polska:

  • ProBio Ceramika
  • BioKlean Soft
  • mydło zielone
  • mydło mikroorganiczne
  • mydło brązowe
  • melasa
  • Esencja probiotyczna
  • ApiBioFarma
  • Pro-Biotyk gołębie
  • pro-biotyk
Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.