Preparat BIOLOGICZNY w formie proszku do oczyszczania zbiorników wodnych.

kup

 

Idealny do zastosowania w oczkach wodnych i stawach.

BluKlar nie zawiera chemii, jest nietoksyczny, niepatogenny, bezpieczny dla ludzi i organizmów wodnych, przyjazny dla środowiska. Rewitalizuje ekosystemy wodne oraz działa zapobiegawczo w przypadku ewentualnych zanieczyszczeń środowiska wodnego.

Ten naturalny, innowacyjny i ekologiczny preparat zawiera mikroorganizmy saprofityczne, specjalnie wyselekcjonowane ze względu na ich zdolność do klarowania wody i usuwania osadów. BluKlar zapobiega nadmiernemu rozwojowi glonów, zarastaniu powierzchni zbiornika, obniżeniu przejrzystości wody oraz powstawaniu nadmiernego osadu organicznego.

Zalety BluKlar:

 • w znacznym stopniu ogranicza wzrost populacji glonów,
 • skutecznie oczyszcza dno zbiornika wodnego z osadów organicznych,
 • zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń organicznych w oczkach wodnych i stawach,
 • poprawia przejrzystość wody,
 • w sposób naturalny i biologiczny oczyszcza zbiornik wodny,
 • jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin wodnych,
 • zapewnia zrównoważony rozwój całego ekosystemu.

Dawkowanie

Dawkowanie zależy od objętości zbiornika wodnego i typu zanieczyszczeń. Ogólnie 500 g preparatu wystarcza na miesiąc stosowania w zbiorniku wodnym o objętości 20.000 litrów.

Objętość zbiornika (litry)Dawka początkowaDawka podtrzymująca marzec – wrzesień
do 2 0001 miarka dziennie przez 3 dni1 miarka co 2 tygodnie
2 000 – 5 0002 miarki dziennie przez 3 dni1 miarka co 1 tydzień
5 000 – 10 0004 miarki dziennie przez 5 dni2 miarki co 1 tydzień
10 000 – 20 0006 miarek dziennie przez 5 dni3 miarki co 1 tydzień

Sposób dozowania został opracowany na podstawie wieloletnich obserwacji i nagromadzonych doświadczeń w utrzymywaniu w dobrej kondycji oczek wodnych i stawów. Jednakże, nie jest możliwe aby sporządzić uniwersalny przepis doboru ilości aplikowanego preparatu, który będzie działać jednakowo dla wszystkich zbiorników wodnych w zróżnicowanych warunkach środowiskowych. Jeśli zalecana dawka nie działa efektywnie dla określonych warunków, wtedy należy stopniowo zwiększać dawkę do czasu aż problem zostanie opanowany. Następnie należy wrócić do średniej dawki. W przypadku jeśli zastosowana dawka wydaje się działać za szybko wtedy należy obniżyć dawkowanie do osiągnięcia pożądanego rezultatu, co pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania zbiornika wodnego.

W celu efektywnej aplikacji preparatu BluKlar należy zachować następujące zasady:

 1. Przed zastosowaniem preparatu należy mechanicznie oczyścić oczko wodne z ewentualnego kożucha na powierzchni wody.

 2. Zbiornik wodny powinien być odpowiednio napowietrzony, poprzez zastosowanie odpowiedniej flory natleniającej lub mechanicznej pompy napowietrzającej.
 3. Należy wyłączyć źródło UV na 48 godzin przed aplikacją pierwszej dawki preparatu.
 4. Należy zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w tabeli dawkowania w celu określenia ilości preparatu BluKlar, jaka ma być zastosowana w zależności od objętości zbiornika wodnego. Do pojemnika wypełnionego wodą ze zbiornika wodnego należy wsypać wymaganą liczbę miarek preparatu BluKlar.
 5. Następnie zamieszać energicznie aby zawiesić BluKlar w wodzie (nie wszystko natychmiast się rozpuści). Cząstki mogą opaść na dno – jest to zupełnie normalne. Pozostawiać roztwór na 2 do 4 godzin mieszając od czasu do czasu.
 6. Gotowy roztwór należy rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni zbiornika. W tym celu dzielimy przygotowany roztwór na tyle części ile pełnych konewek wystarczy na polanie całej powierzchni.
 7. Napełnić konewkę wodą ze zbiornika wodnego i dodać do niej odmierzoną część roztworu.
 8. Rozcieńczony roztwór aplikujemy równomiernie na całą powierzchnię zbiornika. W równomiernej aplikacji może pomóc zastosowanie sitka w konewce.

Inne produkty bioExpert:

 • BIO żel do wc
 • BIO pianka do łazienek
 • BIO koncentrat do łazienek
 • Odtłuszczacz biologiczny
 • WC Bio Błysk Odkamieniacz
 • Tabletki Biologiczne do szamb
 • BluKlar
Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.