na zdjęciu: Olejek eteryczny z Drzewa HerbacianegoOlejek eteryczny z Drzewa Herbacianego 20 ml, ESENT.

kup 

Olejek pozyskiwany jest w procesie destylacji parą wodną liści i drobnych gałązek Drzewa Herbacianego (Melaleuca Alternifolia – Tea Tree) pochodzącego z Australii. Liście drzewa, były do wieków używane przez rdzennych mieszańców Australii, do leczenia wielu schorzeń. Do chwili obecnej, wyodrębniono w oleju z tego drzewa ponad 90 związków o działaniu leczniczym, bakteriobójczym, antygrzybicznym itp. 

Olejek Drzewa Herbacianego znany jest z silnego działania bakteriobójczego i antygrzybicznego. Świetnie sprawdza się przy leczeniu i łagodzeniu objawów wszelkich stanów zapalnych skóry (trądzik, egzema, brodawki, zmiany grzybicze). Reguluje pracę gruczołów łojowych, zwęża pory skóry, pobudza naturalne procesy regenerujące oraz oczyszcza skórę.  Olejek ma  również właściwości przeciwbólowe i przeciwświądowe.

STOSOWANIE

Olejek Drzewa Herbacianego można stosować bezpośrednio na skórę (przy cerze bardzo delikatnej warto wcześniej przeprowadzić próbę alergiczną). Wskazania do używania oleju to trądzik, zmiany egzemowe, grzybicze. Olej świetnie sprawdza się przy łagodzeniu objawów po ugryzieniu przez owady i do oczyszczania skóry (nie stosować bezpośrednio na rany).

W przemyśle chemicznym i  farmaceutycznym stosowany jest jako dodatek do środków czystości, kosmetyków to twarzy i ciała, preparatów łagodzących skutki poparzeń itp.

Olejek nadaje się do stosowania w kominkach do aromaterapii. 

Olejek eteryczny z gałązek i liści drzewa Melaleuca Alternifolia w swym składzie zawiera m.in. naturalny Terpinen-4-ol i Cyneol. Jest olejkiem o rzadkiej konsystencji, o barwie jasnożółtej (słomkowej). Olej pochodzi z ekologicznych plantacji z Australii (Nowa Południowa Walia we Wschodniej Australii). Konfekcjonowany w UK/PL.

Opakowanie: szklana butelka z plastikową nakrętką, pojemność 20 ml.
Producent: Esent