Zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym przez IUNG w Puławach nr NE/385/2017

kup
na zdjęciu: kompost

Przyjazny dla środowiska naturalnego, łagodny, przefermentowany nawóz organiczny w 100% pochodzenia roślinnego, o spowolnionym działaniu, przeznaczony do nawożenia wszystkich roślin ogrodowych, uprawnych, ozdobnych oraz domowych.

Kompost Granulowany powstaje w wyniku tlenowego rozkładu resztek roślinnych przez bakterie i inne mikroorganizmy, w procesie kompostowania w pryzmach kompostowych.

Kompost Granulowany łączy wszystkie zalety tradycyjnego kompostu oraz wygodę i bezpieczeństwo nowoczesnego nawożenia. W procesie produkcji został pozbawiony nasion chwastów, jaj i larw owadów, nicieni oraz innych patogenów. Nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, barwników czy konserwantów.

Kompost Granulowany użyźnia podłoże, sprawia, że gleba staje się przewiewna i pulchna. Jest bogatym źródłem próchnicy i doskonałą pożywką dla rozwoju pożytecznej mikro i makro fauny i flory glebowej.

Jest czterokrotnie wydajniejszy od tradycyjnego kompostu – wysiew 1 tony kompostu granulowanego odpowiada rozrzuceniu 4 ton kompostu surowego.

Użycie kompostu granulowanego gwarantuje:

  • łagodne dostarczenie roślinom wszystkich niezbędnych substancji odżywczych
  • zwiększenie ilości próchnicy w podłożu
  • aktywizację i namnożenie pożytecznej mikroflory i mikrofauny glebowej w tym mikoryzowej
  • poprawienie zdolność zatrzymywania wody i zwiększenie dostępności składników odżywczych zarówno tych zawartych w podłożu jak i tych wnoszonych z innymi nawozami.
  • wzmocnienie właściwości samoobronnych gleby.

Rośliny rosnące w podłożu wzbogaconym kompostem są zdrowe, dorodne, dobrze odżywione, odporne na mróz, suszę i choroby.

Kompost granulowany szczególnie polecamy – w celu odbudowania życia – na gleby jałowe, mało urodzajne, zniszczone działalnością człowieka.

Skład:

Azot całkowity N 3,0%

w tym azot w formie organicznej 2,8%

Fosfor P2O5 3,0%

Potas K2O 6,0%

ponadto zawiera: Magnez, Wapń oraz liczne mikroelementy jak: Żelazo, Mangan, Bor, Selen, Cynk i in.

zawartość suchej masy 90%

materia próchniczo-twórcza min 70%

Nie zawiera żadnych chemicznych dodatków czy konserwantów

Jest wolny od chloru

STOSOWANIE:

Kompost Granulowany jest łatwy w użyciu, bardzo dobrze się wysiewa. Można zastosować wszystkie rodzaje wysiewu, zarówno przy pomocy mechanicznych rozsiewaczy, jak i ręcznie. Nawóz najlepiej zastosować przed deszczem lub po jego wysianiu dobrze podlać podłoże. Granule nawozu pod wpływem wilgoci, kilkakrotnie powiększają swoją objętość, a następnie rozpadają się, powoli uwalniając składniki odżywcze do podłoża. O ile to możliwe, dobrze jest przykryć granule nawozu nie więcej jednak niż 10 cm warstwą gleby – szczególnie w uprawach pod osłonami. Kompost Granulowany można wysiać na całej powierzchni uprawowej lub w bruzdach uprawowych. Ważne by nawóz nie znalazł się w bezpośredniej bliskości systemu korzeniowego – najlepiej około 15-20 cm od korzeni rośliny.

Stosować co najmniej na tydzień, a najlepiej na 10 dni przed siewem lub sadzeniem roślin.
Kompost Granulowany może być stosowany jako nawóz podstawowy w połączeniu z nawozami organicznymi. Bardzo dobre efekty daje połączenie z fertygacją. Przy użyciu obornika jako nawozu podstawowego początek fertygacji można odłożyć na 3-5 tygodni.

Nawozimy od wiosny do późnej jesieni. Po zastosowaniu zawsze obficie podlać. 200 ml = 160 g.

Trawnik – 200 g/ m2

Rośliny doniczkowe – 70% ziemi + 30% kompostu granulowanego.

Rośliny ogrodowe – od 50 g (byliny) do 200 g (drzewa i krzewy).

Opakowanie: worek foliowy 5l. Waga: 3,6 kg.