EmFarma Plus odżywia i kompostuje

kup

EMFarma PlusEmFarma Plus, produkcji ProBiotics Polska, to kompozycja pożytecznych mikroorganizmów wytwarzana na bazie kultur matecznych SCD ProBio Plus opracowanych przez Matthew Wood’a. Zawiera zwiększoną ilość szczepów bakterii fotosyntetyzujących, przez co jest szczególnie skuteczna w kompostowaniu materii organicznej jak: obornik, resztki kuchenne, trawa, chwasty, nadpsute owoce i warzywa i inne resztki roślinne oraz fermentowaniu gnojówek zarówno zwierzęcych jak i roślinnych jak np. z pokrzywy, skrzypu.

Bardzo dobrze oddziałuje na wszystkie rośliny w pełni ich wzrostu. Poza tym wykazuje to samo działanie co EmFarma.

Posiada Certyfikat: PZH/HT 2508/2011 – Poprawa jakości gleby, neutralizacja odorów, higienizacja pomieszczeń.

EmFarma Plus jest preparatem gotowym do użycia po rozcieńczeniu zdrową wodą (niechlorowaną o pH zbliżonym do obojętnego np. deszczówka lub ostatecznie odstana woda z kranu). Jego aplikacja nie wiąże się ze stosowaniem okresów karencji, ponieważ środek ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi.

Więcej o pożytecznych mikroorganizmach – ProBio Emach przeczytasz TUTAJ.

STOSOWANIE EmFarma Plus                                                     

  Przeliczniki         Stosowanie w Rolnictwie

Ogólne uwagi:

Aplikacja częsta małymi porcjami mikroorganizmów jest lepsza niż duże dawki jednorazowo. Opryskujemy rośliny do ich całkowitego zmoczenia od góry i spodu. Resztki roślinne można opryskać 15% roztworem (1,5 litra preparatu/ 8,5 litra wody). Podlewać i stosować opryski należy zawsze wieczorem, lub bardzo wcześnie rano , najlepiej gdy jeszcze jest rosa na liściach. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując ProBio Emy w ogrodzie w aurze wilgotnej, pochmurnej, nawet w trakcie deszczu czy mżawki, w takie dni możemy stosować ProBio Emy w ciągu dnia. W okresach suszy i silnych upałów stosować ze zwiększoną ilością wody, najlepiej przed zastosowaniem nawilżyć ziemię. Jego aplikacjanie wiąże się ze stosowaniem okresów karencji, ponieważ środek ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi.

 

Kwiaty doniczkowe: 1 łyżeczka (5 ml)/ 1 litr wody do podlewania i oprysku co 2 – 4 tygodnie.

Zaszczepienie gleby:

– jesienią 1,5-3 litry preparatu/ 100 m2/ taka ilość wody, aby dobrze zrosić ziemię, a następnie koniecznie glebę przekopać;

– wiosną uzupełniająco od 0,5 do 1,8 litra preparatu/ 100 m2 w rozcieńczeniu jak wyżej.

Dorosła roślina w ogrodzie: 3 – 4 razy w czasie wegetacji co 2 tygodnie, w rozcieńczeniu 150 ml/ 10 litrów wody do podlewania i oprysku.

Drzewa i krzewy

Od pojawienia się liści do jesieni stosować opryski (maks. 4 razy):

1) wiosną, podczas pojawiania się liści.
2) podczas pojawiania się pąków kwiatowych.
3) latem, podczas zawiązywania się owoców
4) jesienią, ale kiedy jeszcze są liście

Roztwór do oprysków: 9 litrów wody niechlorowanej + 150 ml EmFarma Plus + 1 dawka (1 pompka = 3 ml) mydła mikroorganicznego/ ogrodniczego. Drzewa i krzewy opryskujemy b. mocno, tak by preparat pokrył je całe i nawet skapywał. W momencie pojawienia się szkodników lub chorób, do roztworu dodajemy 50 ml Ema5.

Takie stosowanie powinno zabezpieczyć rośliny  przed chorobami, do tego wzmocnić je i stymulować ich rozwój, kwitnienie i owocowanie.

Kompostowanie: wszelkie pozostałości roślinne (liście, korzenie, chwasty, skoszona trawa) i resztki kuchenne dokładamy do pryzmy kompostowej stopniowo podlewając ją roztworem EmFarmy Plus w ilości 1 litr na 1 m3 w rozcieńczeniu takim by wilgotność kompostu wynosiła 50-60%.

Zasada jest taka, że im więcej dodamy EmFarma Plus tym szybciej otrzymamy gotowy kompost. Przy zastosowaniu na wiosnę 1 litra na 1 m3 materii organicznej, kompost będzie gotowy na jesień. Kompostowanie za pomocą pożytecznych mikroorganizmów przebiega zupełnie inaczej niż tradycyjnie, bo w warunkach beztlenowych – nie można kompostu napowietrzać, dlatego też przykrywa się kompost czarną folią i ugniata. Co parę tygodni kompost ugniatać (deptać) ponieważ zmniejsza swoją objętość a ważne jest by był ściśnięty, ugnieciony. Jesienią, gotowy kompost rozłożyć na ziemi, opryskać jeszcze roztworem EmFarma Plus w ilości 1 litr na 20 litrów wody, następnie wymieszać ziemią tak by został przykryty. Musi być przykryty, ponieważ dzięki temu nie wyschnie a mikroorganizmy nie zostaną zabite przez promienie UV tylko będą pracować dla dobra gleby.

Optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie dwóch zagłębień, w których na przemian poddawana jest procesowi kompostowania. Po zakończeniu dostarczania materii do pryzmy najlepiej jest ją obłożyć warstwą ok. 10 cm gleby, dojrzałym kompostem lub jak wyżej czarną folią.

W zależności od składu materii kompostowanie może trwać od ok. 10 tygodni do 6 miesięcy. Chcąc przyspieszyć proces kompostowania można zwiększać dawkę EmFarma Plus nawet do 10 litrów/1 m³ pamiętając o wymaganej wilgotności. Bardzo dobrym dodatkiem do kompostu są resztki kuchenne (kości należy mocno rozdrobnić), piasek, trociny z kuwet, trociny, obornik i inne resztki organiczne. Nie należy obawiać się kompostowania chorych pozostałości roślinnych. Kompostowana materia organiczna poddawana jest procesom fermentacji bakterii kwasu mlekowego. Ten rodzaj fermentacji znany jest z naturalnych silnych właściwości sterylizujących lecz nie wyjaławiających z obecności pożytecznej mikroflory. Przypomnijmy sobie wyjątkową wartość zdrowotną torfu, który jest też pochodną procesów fermentacji.

Kompost taki stanowi „darmową” naturalną szczepionkę mikrobiologiczną dla gleby naszego ogrodu o wprost proporcjonalnych wartościach odżywczych w zależności od różnorodności dostarczonych składników.

Uszlachetnianie gnojówki: 1 litr EmFarma Plus / 1 m3 wlać do zbiornika i lekko zamieszać. Gnojówka przefermentowana z mikroorganizmami nie emituje uciążliwych odorów, ponieważ pożyteczne mikroorganizmy eliminują zagniwanie. Gnojówka oprócz swych głównych właściwości odżywczych zyskuje dodatkową zdolność – zdolność zwalczania patogenów.

 Rolnictwo


Zaszczepienie gleby:

termin: wiosna, w trakcie sezonu, po zbiorach roślin uprawnych, jesień.

dawka: od 25 do 40 litrów/ ha rozcieńczone w 300 do 400 litrach wody (woda bez chloru !!!). Po 5-ciu latach stosowania dawki przypominające 15 do 25 litrów/1ha, najlepiej na resztki pożniwne. 

Sposób: roztworem opryskujemy glebę, następnie koniecznie wymieszać go z glebą poprzez orkę, talerzowanie, czy też inną uprawkę.

Drzewa i krzewy

Od pojawienia się liści do jesieni stosować opryski (maks. 4 razy):
1) wiosną, podczas pojawiania się liści.
2) podczas pojawiania się pąków kwiatowych.
3) latem, podczas zawiązywania się owoców
4) jesienią, ale kiedy jeszcze są liście

Roztwór do oprysków: 480 litrów wody niechlorowanej + 8 l EmFarma Plus + 160 ml mydła mikroorganicznego (1/3 pojemności).  Drzewa i krzewy opryskujemy b. mocno, tak by preparat pokrył je całe i nawet skapywał. W momencie pojawienia się szkodników lub chorób, do roztworu dodajemy 1,5 – 5 l Ema5/ 1 ha.

W początkowej fazie wzrostu roślin zaleca się stosowanie EmFarma , a na starsze rośliny EmFarma Plus.

Takie stosowanie powinno zabezpieczyć rośliny  przed chorobami, do tego wzmocnić je i stymulować ich rozwój, kwitnienie i owocowanie.

Uszlachetnianie gnojówki lub gnojowicy: 2 litry EmFarma Plus/1 m³ gnojowicy i 1-2 litry EmFarma Plus/1 m³ gnojówki (2 litry jeżeli na dnie zbiornika jest gruba warstwa osadu). Po wlaniu mikroorganizmówdo zbiornika gnojówki czy gnojowicy, należy lekko ją zamieszać. Jeżeli 2 – 3 dni po zastosowaniu EmFarma Plus utrzymuje się nadal odór, należy zabieg powtórzyć i ewentualnie zwiększyć dawkę. Dozując EmFarma Plus do kanałów wewnątrz obiektów, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 2-3 dniowych, aż do zlikwidowania odoru. Gnojówka przefermentowana z mikroorganizmami nie emituje uciążliwych odorów, ponieważ pożyteczne mikroorganizmy eliminują zagniwanie. Gnojówka oprócz swych głównych właściwości odżywczych zyskuje dodatkową zdolność – zdolność zwalczania patogenów.

Uszlachetnianie obornika: 1-2 l EmFarma Plus + 10-40 l wody/ 1 m3 pryzmy. Pryzma obornika powinna być dobrze ugnieciona, aby mogły przebiegać w nim głównie procesy z ograniczonym dostępem tlenu. W wyniku działania pożytecznych mikroorganizmów następuje szybki proces fermentacji. Po kilku miesiącach obornik jest już właściwie  przefermentowany, powoli zmienia się w prósze, staje się łatwy do załadunku i roztrząsania na polu. Przez cały okres fermentacji nie uwalnia się z niego amoniak, a cenny azot zostaje zatrzymany w oborniku. Wszelkie procesy gnilne zostają wyeliminowane, przez co nie występują odory zwykle tym procesom towarzyszące (m.in. siarkowodór). Obornik nie zagrzewa się i nie paruje, ponieważ fermentacja przy użyciu EmFarma Plus przebiega w niskich temperaturach i nie wymaga napowietrzania.

PRZECHOWYWANIE:
Optymalna temperatura przechowywania: 12 – 15 ºC. Miejsce zacienione – promienie ultrafioletowe szkodzą mikroorganizmom.

Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Opakowania: 1 litr, 5 litrów, 10 litrów.

Produkty ProBiotics Polska:

  • ProBio Ceramika
  • BioKlean Soft
  • mydło zielone
  • mydło mikroorganiczne
  • mydło brązowe
  • melasa
  • Esencja probiotyczna
  • ApiBioFarma
  • Pro-Biotyk gołębie
  • pro-biotyk
Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.