melasazwana czarnym złotem

kup

Melasa z trzciny cukrowej to cenny, lecz zapomniany środek kojący i odżywczy (w przeszłości służyła do dezynfekcji i przyspieszania trudno gojących się ran). Zawiera mikroelementy przywracające jędrność skórze.

Oferowana melasa pochodzi z upraw ekologicznych, kontrolowanych zgodnie z przepisami ekologicznymi UE.

Ma postać masy barwy brązowej do czarnej, podobnej do syropu z częściowo wykrystalizowanymi resztkami cukru.

ZASTOSOWANIE:                                               O melasie więcej…

Głównie jako pożywka do aktywacji mikroorganizmów z grupy SCD ProBio Original  i innych procesów fermentacyjnych.

Do czego stosują melasę nasi klienci: 

– jako maseczka: zmieszaj łyżeczkę melasy z odrobiną wody (wg uznania), możesz dodać algi. Nałóż na skórę twarzy, szyi i dekolt, odczekaj 10 min i zmyj. Skóra gładka, odżywiona.

do kąpieli: wlej min. 2 łyżki melasy do wanny (woda zrobi się brązowa). Skóra stanie się jedwabiście gładka i tak gładka jest przez parę dni. Przy regularnych kąpielach (1/tydzień) nie musisz stosować balsamu. Polepszenie gładkości skóry wyjątkowo zauważalne jest przez partnerów życiowych.

kobiety w ciąży stosują kąpiele w melasie lub maseczki na brzuch i piersi by uchronić się przed rozstępami.

kąpiele niemowląt – mamy kąpiące niemowlęta w wodzie z melasą zauważyły ogromną różnicę w wyglądzie skóry dzieci. Znika suchość i szorstkość często zwalana na karb skazy białkowej, znikają krostki, skóra jest gładka i nawilżona.

– w ogrodzie do oprysków wykonywanych z pożytecznymi mikroorganizmami jako dodatek polepszający przyczepność oraz wspierający mikroorganizmy (50 – 70 ml na 9 litrów wody, melasę najpierw mieszamy z małą ilością ciepłej wody, ponieważ trudno się rozpuszcza, następnie wlewamy do całości).

– jako nawóz, w domu do podlewania roślin doniczkowych i w ogrodzie jako dodatek do wody (ok. 1 łyżeczka / 1 litr).

KRAJ POCHODZENIA: Paragwaj. 

Opinia Klientki:

„Mam na imię Anna. Jestem matką 5-letniej J…. i 5-miesięcznego M…. Melasę zaczęłam stosować w czasie ciąży. Skóra stała się bardzo elastyczna i miękka. Nie miałam ani jednego rozstępu. Teraz stosuję ją do kąpieli mojego synka, gdyż ma bardzo wrażliwą skórę. Lekarka kazała mi bardzo ostrożnie się odżywiać i odrzucić nabiał. Po miesiącu stosowania skóra M…. stała  się miękka. Gdy poszłam do kontroli, wówczas lekarka stwierdziła, że mój synek nie ma żadnej skazy białkowej. Jestem zachwycona melasą i szczerze polecam wszystkim mamom. 

Podczas kąpieli wlewam do wanienki ok. 2 łyżki stołowe melasy. Można nawet więcej. Na początku dodawałam emolient. Na szczęście już nie muszę. Teraz dodaję płyn do kąpieli babydream.”  

Poniżej przedstawiamy zdjęcia przysłane przez panią Annę (buźkę chłopca oraz imiona dzieci ukryliśmy na prośbę Klientki).  

wanienka z melasą kąpiel w melasie

Produkty na bazie mikroorganizmów:

  • ProBio Ceramika
  • BioKlean Soft
  • mydło zielone
  • mydło mikroorganiczne
  • mydło brązowe
  • melasa
  • Esencja probiotyczna
  • ApiBioFarma
  • Pro-Biotyk gołębie
  • pro-biotyk
Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.