Białe tablice lepowe ogrodowe duże

KUP

Rozmiar tablic: 17 x 24 cm.
Tablice pokryte są dwustronnie klejem entomologicznym. Tablice pokryte są dwustronnie klejem. Każda tablica stanowi odrębny produkt, zabezpieczony papierem ochronnym z obu kleistych stron.

Kleiste arkusze przeznaczone są do monitorowania obecności szkodników. Biały kolor tabliczek przyciąga owady żerujące na roślinach kwitnących na biało (drzewa i krzewy owocowe: jabłonie, śliwy, czereśnie, maliny, truskawki itp). Zwabione owady przyklejają się do pułapki i w ten sposób zostają unieruchomione, co pozwala zaobserwować moment ich pojawienia się oraz liczebność.

Działanie pułapki polega na przywabianiu szkodników kolorem. Dorosłe osobniki szkodnika zwabione kolorem przylepiają się do lepowej powierzchni pułapki.

Tablice służą do wykrywania i monitoringu: owocówek, owocnic, nasionnicy trześniówki, kistnika malinowca, kwieciaka malinowca itp.

Sposób użycia:
– odkleić papier ochronny z arkusza

– za pomocą drucika (w zestawie) lub haczyka zawiesić tabliczkę.
– w przypadku drzew owocowych tabliczki zawiesić na gałęziach równomiernie na całym drzewie,
– w przypadku krzewów owocowych, tabliczki można umieścić na palikach powbijanych wzdłuż rzędów.

Tabliczki wymieniać po zapełnieniu owadami lub co 3 miesiące. 

Produkt nie zawiera chemicznych środków owadobójczych, nie jest środkiem ochrony roślin. Klej pokrywający tabliczki jest odporny na długotrwałe działanie światła słonecznego, wiatr, opady deszczu.

Producent: Unichem

Inne tablice lepowe:

SENS kleisty arkusz ogrodowy duży  

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.