Niebieskie tablice lepowe

KUP

na zdjęciu: tablice niebieskieTablice lepowe w kolorze niebieskim, służące do odławiania szkodników: wciornastków, miniarek, ziemiórek.

Tablica ma rozmiar 20 cm x 25 cm i pokryta jest dwustronnie nie wysychającym klejem.

Niebieskie tablice lepowe stosowane są w celu:
• potwierdzenia i identyfikacji obecności szkodników w uprawie,
• oszacowania liczebności szkodników na danym obszarze,
• ustalenia terminu zabiegu ochronnego przeciwko szkodnikom.

Opakowanie zawiera 6 lub 20 tablic lepowych z drucikami.

Sposób użycia

W przypadku upraw wysokich, takich jak np. ogórek, pomidor czy papryka, tablice należy umieścić tuż nad wierzchołkami roślin. W miarę wzrostu roślin, tablice należy wieszać coraz wyżej.
By uzyskać optymalny efekt w zwalczaniu miniarek, tablice należy ułożyć poziomo na betonowej ścieżce.
W przypadku roślin niskich, tablice lepowe należy umieszczać na tyczkach lub wieszać na specjalnych haczykach maksymalnie 30 cm nad rośliną.

Tablice należy umieszczać w miejscach szczególnie narażonych na infekcje, tj. przy drzwiach, otworach wentylacyjnych, na ścianach szczytowych, itp.

Tablicę należy usunąć, kiedy odłowiona zostanie znaczna liczba szkodników. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy tablice zawieszone są między roślinami, a nie nad nimi.

Rozmieszczenie tablic 

W celu wykrycia szkodników zaleca się umieszczenie 5 tablic na 1000 m². Jeżeli tablice lepowe mają służyć także do zwalczania ognisk występowania owadów, należy zastosować min. 1 tablicę na 20 m² (maks. 1 tablica na 2 m²).

Tabliczki wymieniać po zapełnieniu owadami lub co 3 miesiące. 

Produkt nie zawiera chemicznych środków owadobójczych, nie jest środkiem ochrony roślin.

Inne tablice lepowe:

SENS kleisty arkusz ogrodowy duży  

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.