owocówka jabłkóweczkaZwalczanie owocówki jabłkóweczki

 

Opis szkodnika

Produkty gotowe:

Pułapka lepowa z feromonem na owocówkę jabłkóweczkę

Niszczenie gąsienic owocówki jabłkóweczki – w lipcu dookoła pnia jabłoni owijamy pasek tektury falistej szerokości 25 cm, zwrócony częścią falistą do kory. Gąsienice owocówki jabłkóweczki będą się chroniły w szczelinach tektury i otaczały przędzą. Zimą zdejmujemy tekturę i palimy wraz z przepoczwarzającymi się w niej gąsienicami.

Przeciwko owocówce można stosować biologiczny preparat zawierający wirusy powodujące chorobę szkodnika. Pomocne są również pasożytnicze błonkówki, zwalczające też zwójkę siatkóweczkę, gąsienice piętnówek i bielinka kapustnika.

„przeciwko owocówce polecam najbardziej naturalny środek, do samodzielnego przygotowania – wywar z bylicy piołun. W tym celu 300g świeżego ziela bylicy lub 30g suszu zalewa się 10 litrami wody i gotuje przez 30 minut. Po ostudzeniu nadaje się do oprysku. Można go stosować zarówno po stwierdzeniu obecności szkodnika jak i zapobiegawczo (najlepiej wykonać zapobiegawczy oprysk już pod koniec maja).” (źródło: http://poradnikogrodniczy.pl/owocowka-jablkoweczka-zwalczanie-oprysk-na-robaki-w-jablkach.php?no_window=1)

Zdjęcia owocówki jabłkóweczki na google.pl