CZYSTY WYCIĄG Z ALG MACROCYSTIS INTEGRIFOLIA 100%

24,50 zł kup 

ALGATRON jest naturalnym biostymulatorem na bazie alg brunatnych Macrocystis integrifolia. Wodorosty te osiągają do 30 metrów długości, a tak silny wzrost  zawdzięczają wysokiej zawartości aminokwasów, białek, węglowodanów, witamin i składników mineralnych, dzięki którym zdolne są do maksymalnego aktywowania swojego metabolizmu.

Firma Cifo wykorzystała tą naturalną bombę energetyczną do stworzenia innowacyjnego biostymulatora roślinnego Algatron, specyfiku, który może wspomagać wzrost i rozwój każdej rośliny. Z Algatron’em, rośliny uprawiane w domu, na tarasie, w ogrodzie i w polu stają się bujniejsze, rozwijają więcej silnych liści, kwiaty i owoce są większe, bardziej wybarwione i bardziej aromatyczne oraz smaczniejsze

Algi pozyskiwane są z czystych wód Oceanu Spokojnego, u wybrzeży Kolumbi Brytyjskiej (Kanada). Zastrzeżony proces wytwarzania zachowuje wszystkie biologicznie aktywne substancje naturalne w stanie nienaruszonym, takie jak węglowodany, witaminy, aminokwasy, polifenole. 

Zalety Algatron:

  • bogate źródło naturalnych hormonów roślinnych zwiększa wytwarzanie fitoaleksyn powodując tym samym wzrost odporności roślin na stresy środowiskowe (mróz, susza, niedobór składników odżywczych itp.), 
  • fitohormony (auksyny, gibereliny) stymulują wzrost wegetatywny roślin wpływając na rozwój i krzewienie części nadziemnej i korzeni, obfitsze i szybsze kwitnienie oraz owocowanie.
  • korzenie rozwijają się lepiej i szybciej, ich zdolność do absorbowania składników odżywczych staje się większa,
  • intensyfikuje wzrost i dojrzewanie owoców i warzyw, które osiągają wyższe cechy jakościowe.

Algatron może być stosowany w połączeniu z innymi nawozami, sprzyja ich wchłanianiu i poprawia ich właściwości odżywcze, a rezultaty zauważane są zaskakująco szybko. 

STOSOWANIE

ALGATRON można stosować na wszystkich roślinach uprawnych. Szczególnie nadaje się do oprysków nalistnych w pierwszych etapach rozwoju wegetatywnego, po wysiewie i przesadzeniu, jak i etapach końcowych uprawy w celu poprawy jakości (wielkość, smak, kolor, itp.), owoców oraz trwałości warzyw.

W połączeniu z innymi nawozami, ALGATRON polepsza wchłanianie składników odżywczych.

Podlewanie: rozcieńczyć jedną pełną nakrętkę (18-20 ml) w 2 litrach wody (stężenie 1%) i podlać rośliny. Powtarzanie zabiegów w odstępie 10-12 dni.

Dolistnie: rozcieńczyć 9 ml (pół nakrętki butelki) w 2 litrach wody (stężenie ok. 0,5%) i opryskać liście i owoce. Powtarzanie zabiegów w odstępie 10-12 dni. Nie rozpylać bezpośrednio na kwiaty o jasnym kolorze.

Producent: CIFO Srl, San Giorgio di Piano (BO) Włochy 

Inne produkty CIFO:

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.