CZYSTY WYCIĄG Z ALG MACROCYSTIS INTEGRIFOLIA 100%

24,50 zł kup 

ALGATRON jest naturalnym biostymulatorem na bazie alg brunatnych Macrocystis integrifolia. Wodorosty te osiągają do 30 metrów długości, a tak silny wzrost  zawdzięczają wysokiej zawartości aminokwasów, białek, węglowodanów, witamin, składników mineralnych i naturalnych regulatorów wzrostu roślin, dzięki którym zdolne są do maksymalnego aktywowania swojego metabolizmu.

Firma Cifo wykorzystała tą naturalną bombę energetyczną do stworzenia innowacyjnego stymulatora roślinnego Algatron, specyfiku, który może stymulować wzrost i rozwój każdej rośliny w rekordowym czasie. Z Algatron’em, wszystkie rośliny uprawiane w domu, na tarasie, w ogrodzie i w polu, w krótkim czasie stają się bujniejsze, rozwijają więcej silnych liści, kwiaty i owoce są większe, bardziej wybarwione i bardziej aromatyczne oraz smaczniejsze

Algi pozyskiwane są z czystych wód Oceanu Spokojnego, u wybrzeży Kolumbi Brytyjskiej (Kanada). Zastrzeżony proces wytwarzania zachowuje wszystkie biologicznie aktywne substancje naturalne w stanie nienaruszonym, takie jak węglowodany, witaminy, aminokwasy, polifenole. 

Zalety Algatron:

  • bogate źródło naturalnych hormonów roślinnych zwiększa wytwarzanie fitoaleksyn powodując tym samym wzrost odporności roślin na stresy środowiskowe (mróz, susza, niedobór składników odżywczych itp.), choroby i szkodniki,
  • fitohormony (auksyny, gibereliny) stymulują wzrost wegetatywny roślin wpływając na rozwój i krzewienie części nadziemnej i korzeni, obfitsze i szybsze kwitnienie oraz owocowanie.
  • korzenie rozwijają się lepiej i szybciej, ich zdolność do absorbowania składników odżywczych staje się większa,
  • intensyfikuje wzrost i dojrzewanie owoców i warzyw, które osiągają wyższe cechy jakościowe.

Algatron może być stosowany w połączeniu z innymi nawozami, sprzyja ich wchłanianiu i poprawia ich właściwości odżywcze, a rezultaty zauważane są zaskakująco szybko. 

STOSOWANIE

ALGATRON można stosować na wszystkich roślinach uprawnych. Szczególnie nadaje się do oprysków nalistnych w pierwszych etapach rozwoju wegetatywnego, po wysiewie i przesadzeniu, jak i etapach końcowych uprawy w celu poprawy jakości (wielkość, smak, kolor, itp.), owoców oraz trwałości warzyw.

W połączeniu z innymi nawozami, ALGATRON polepsza wchłanianie składników odżywczych.

Podlewanie: rozcieńczyć jedną pełną nakrętkę (18-20ml) w 2 litrach wody (stężenie 1%) i podlać rośliny. Powtarzanie zabiegów w odstępie 10-12 dni.

Dolistnie: rozcieńczyć 9 ml (pół nakrętki butelki) w 2 litrach wody (stężenie ok. 0,5%) i opryskać liście i owoce. Powtarzanie zabiegów w odstępie 10-12 dni. Nie rozpylać bezpośrednio na kwiaty o jasnym kolorze.

Producent: CIFO Srl, San Giorgio di Piano (BO) Włochy 

Inne produkty CIFO:

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.