mydło mikroorganiczneMydło mikroorganiczne 500 ml

kup

 

Mydło mikroorganiczne zawiera suplementy o właściwościach regenerujących: pożyteczną mikroflorę, melasę z trzciny cukrowej i puder bioceramiczny (glinkę). Kompozycja ta tworzy delikatny kosmetyk, rewelacyjny do pielęgnacji ciała i włosów.

Pożyteczna mikroflora (ProBioemy) pomaga utrzymywać równowagę fizjologiczną skóry, nadając jej neutralne pH. Ma działanie dezynfekujące. Jej właściwości biologiczne są pomocne przy likwidacji procesów gnilnych i chorobotwórczych. Przyspiesza i ułatwia gojenie się ran powierzchniowych skóry.

Melasa z trzciny cukrowej to zapomniany, lecz cenny środek kojący i odżywczy (w przeszłości służyła do dezynfekcji i przyspieszania trudno gojących się ran). Zawiera mikroelementy przywracające jędrność skórze.

Puder bioceramiczny (glinka), o własnościach antyoksydacyjnych, stabilizuje i wzmacnia działanie pożytecznych mikroorganizmów. Delikatnie wygładza i złuszcza naskórek.

ZASTOSOWANIE:

Mydło Mikroorganiczne zgodnie z opiniami użytkowników może być stosowane:

– w walce z łupieżem,

– przy problemach skórnych,

– do higieny intymnej,

– przy kondycjonowaniu osłabionych, bądź zniszczonych włosów,

– klientki zauważyły, że włosy mniej się przetłuszczają i bardzo dobrze układają,

– do higieny małych dzieci, zwłaszcza tych ze skórą atopową,

– przynosi ukojenie osobom narażonym na owrzodzenia skóry będących efektem ubocznym niektórych leków, np. tarceva.

Inne zastosowania:

– do kąpieli zwierząt domowych,

– w ogrodzie jako dodatek do roztworów, służący za adiuwant (wystarcza 1 naciśnięcie pompki na 10 l roztworu).

Szczególnie polecane dla osób o wrażliwej skórze.

Testowane mikrobiologicznie i dermatologicznie.

Idea organicznych kosmetyków sięga czasów pierwszych mydeł wykonanych z drzewnego popiołu i tłuszczu zwierzęcego. Naturalnie „zanieczyszczone” stymulowały odporność oraz były łagodne dla skóry używających i dla przyrody. Inspiracją powrotu do tradycji takiego wzbogacania kosmetyków stała się ProBioTechnologia SCD, oferująca ekologii proste metody pracy nad przywracaniem równowagi biologicznej w środowisku. Obecność ProBio Emów w kosmetykach, środkach higieny czy produktach do utrzymywania czystości łagodzi skutki ujemnego oddziaływania chemii nie tylko na nasze ciało, ale także przyspiesza rozkład substancji chemicznych w ściekach.

Producent: ProBiotics Polska Sp. z o.o., Bratuszyn.

Produkty na bazie mikroorganizmów:

  • ProBio Ceramika
  • BioKlean Soft
  • mydło zielone
  • mydło mikroorganiczne
  • mydło brązowe
  • melasa
  • Esencja probiotyczna
  • ApiBioFarma
  • Pro-Biotyk gołębie
  • pro-biotyk

 

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.