Agrobazalt Active

KUP Agrobazalt Active

na zdjęciu: Agrobazalt

Jest to mączka bazaltowa pylista (frakcja 0,06 mm) poddana procesowi granulacji. O właściwościach i cechach mączki bazaltowej przeczytasz w naszym artykule o niej: mączka bazaltowa

Mączka ta otrzymała Świadectwo kwalifikacji do stosowania w rolnictwie ekologicznym, o numerze NE/539/2020 

AGROBAZALT ACTIVE jest środkiem poprawiającym właściwości gleby jako naturalny produkt wspomagający wzrost roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby. Może być stosowany, tak jak każda mączka bazaltowa, w uprawie wszystkich gatunków roślin ogrodnicznych i rolniczych. Polecany jest szczególnie na gleby lekkie, zbyt zwięzłe i ubogie.

AGROBAZALT ACTIVE – skład:

Z przyjemnością informujemy, że AGROBAZALT ACTIVE ma wyjątkowo niskie zawartości metali ciężkich, o wiele niższe od ustalonych norm.

metalw suchej masie [mg/kg]dopuszczalna norma dla gosp. ekologicznych [mg/kg]
Pb (ołów)poniżej 10do 140
Cd (kadm)poniżej 1do 5
As (arsen)poniżej 4do 50
Hg (rtęć)0,002do 2

Dodatkowe dane:
wartość pH – 10
frakcja (wielkość granul) – 1 – 6,3 mm

Mączkę bazaltową można stosować pod praktycznie wszystkie uprawy rolnicze, sadownicze, warzywnicze, zioła, kwiaty itp. niezależnie od wegetacyjnego cyklu (przedsiewnie, pogłównie) i niezależnie od pory roku. Znakomitym rozwiązaniem jest rozsypanie mączki bezpośrednio na śnieg. Woda z topniejącego śniegu (strukturyzowana), wraz z mączką stanowi w pełni ekologiczny nawóz. 

STOSOWANIE             Przeliczniki

AGROBAZALT ACTIVE stosujemy tak jak mączkę bazaltową. Poniżej przedstawiamy proponowany przez producenta sposób stosowania:

Rośliny sadownicze

  • przed założeniem sadu/ plantacji produkt stosować w dawkach 3 ton na ha (30 kg na 1 ar/100 m2) równomiernie rozrzucając na powierzchni. Następnie wymieszać lub przeorać do głębokości ok. 15 cm.
  • w istniejącym sadzie/ plantacji środek stosować wczesną wiosną (przed rozpoczęciem wegetacji) na powierzchni pasów o szerokości ok. 1 m wzdłuż rzędów roślin, w dawce do 2 ton na ha (20 kg na 1 ar)

Rośliny ozdobne i trawniki

Rośliny rabatowe – wiosną, na uprzednio przygotowaną glebę, równomiernie rozprowadzić 30-40 kg Agrobazaltu na 1 ar i wymieszać na głębokość 5-10 cm. W tak przygotowaną glebę sadzić rośliny i obficie podlać.

Trawniki – pod planowany trawnik, zakładany z wysiewu lub rolki – stosować 50 kg/ ar, wymieszać z glebą na głębokość 5-10 cm.

Warzywa
Wczesną wiosną lub jesienią, przed wysiewem lub sadzeniem rozsad, stosować 30-40 kg na 1 ar, równomiernie rozprowadzając i mieszając z glebą na głębokość 10-15 cm. W przypadku niskiego pH (gleba kwaśna < 5,5) dawkę można zwiększyć o 5-10%. 

na zdjęciu: Agrobazalt Active

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.