kwasy humusowe + potas + żelazo

kup

 

Jest całkowicie rozpuszczalnym w wodzie, stymulatorem wzrostu roślin i użyźniaczem gleby. Może być stosowany w uprawach roślin rolniczych i ogrodniczych, drzew i krzewów owocowych, roślin ozdobnych w aplikacji dolistnej oraz doglebowej.

Pochodzi z niemieckich leonardytów (wysoko utlenionego lignitu). Zapewnia wysoką zawartość kwasów huminowych i fulwowych (18%) oraz naturalnie aktywnych biologicznie pierwiastków śladowych (potas i żelazo).

Kwasy humusowe  są głównym składnikiem próchnicy – najważniejszego z elementów budujących strukturę gleby. Związki próchnicze mogą zmagazynować od 4 do 12 razy więcej składników pokarmowych niż część mineralna gleby oraz zatrzymać nawet 5 krotnie więcej wody niż same ważą. Warto jest więc zadbać o jej dużą zawartość w glebie Twojego ogrodu.

liqhumus 5lZalety Liqhumus 18:

– Redukuje pozostałości herbicydów i toksycznych substancji w glebach.
– Zwiększa odporność roślin na niekorzystne warunki atmosferyczne i glebowe – przymrozki, susza, nadmierne zasolenie gleby, nadmiar wody.
– Stymuluje rozwój systemu korzeniowego i wzrost roślin.
– Zwiększa przepuszczalność błon komórkowych i wchłanianie składników odżywczych.
– Zwiększa zdolność kiełkowania nasion i wschody roślin.
Stymuluje wzrost roślin przez zwiększoną produkcję biomasy.
Zwiększa wydajność roślin i poprawia ich jakość.
– Poprawia strukturę gleby i jej pojemność wodną.
– Zwiększa ilość i stymuluje aktywność korzystnych mikroorganizmów glebowych.
Aktywuje enzymy roślinne.
– Zwiększa efektywność zastosowanych nawozów, ogranicza wymywanie składników odżywczych, zwłaszcza azotu.
– Działa jak naturalny związek chelatujący dla mikroskładników odżywczych (żelazo, mangan, cynk oraz magnez) i zwiększa ich dostępność dla roślin.

liqhumus_zestStosowanie

Przeliczniki

Doglebowo (wszystkie rośliny): 25-30 l na hektar/ 250 – 300 ml na 1 ar rocznie, dostarczony w dawkach dzielonych 3-5 razy w sezonie.

Doglebowo (warzywa w szklarniach, drzewa i krzewy owocowe, rośliny ozdobne, szkółki leśne, trawa): 35-45 l na hektar/ 350 – 450 ml na 1 ar  rocznie, dostarczony w dawkach dzielonych 3-5 razy w sezonie.

Dolistnie : 0,7-1,5 l w 300 – 1000 l wody na hektar/ 7 – 15 ml w 3 – 10 l wody co 2 tygodnie w sezonie.

Fertygacja – 1-2L/ha w co najmniej 1000l wody/ 10 – 20 ml/ ar w 10 l wody, 2-4 razy w sezonie

Zaprawianie nasion (stymulowanie kiełkowania nasion i wzrostu korzeni) : moczyć nasiona przez 8-10 godzin w uwodnionym roztworze Liqhumus w ilości 5 ml preparatu na 10 dkg nasion (wody tyle ile potrzeba by namoczyć nasiona).

Ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV: opryskiwać uwodnionym roztworem w stężeniu 0,5% tj. 1L/200L wody / ha (10 ml/ 2 l wody/ ar).

Skład:

Kwasy humusowe-  18%
Tlenek potasu (K2O) – 2,5%
Żelazo (Fe) – 0,2%

Producent: Humintech GmbH

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.