Płynny nawóz organiczny do borówek

kup

na zdjęciu: Nawóz ekologiczny do borówekSubstancje organiczne zawarte w nawozie pochodzą wyłącznie z materii roślinnej, pozyskanej z produkcji żywności i paszy. Jego zadaniem jest aktywacja pożytecznych mikroorganizmów glebowych (mikoryzy) dzięki czemu zwiększa się pobieranie składników odżywczych przez rośliny oraz poprawia jakość gleby. Na skutek regularnego stosowania nawozu, korzenie roślin stają się mocniejsze, a one same zdrowsze i silniejsze, bardziej odporne na ataki patogenów i szkodników. Poprawia się również ilość i jakość plonów.

STOSOWANIE
Nawóz zaleca się stosować co 2 tygodnie, od marca do października w stężeniu 1% (10 ml/ 1 litr wody). Zakrętka jest jednocześnie miarką. Stosować zawsze na wilgotne podłoże! Jeśli podłoże jest suche, podlać je najpierw czystą wodą a następnie zastosować nawóz. 1 butelka wystarcza na 100 litrów roztworu do podlewania.

SKŁAD
3% azot całkowity,
0,5% azot dostępny,
5% tlenek potasu całkowity (K2O),
2% siarka całkowita (S),
2% sód całkowity (Na),
35% zawartość substancji organicznych.

Nasze spostrzeżenia
Za wiele o nawozie nie wiemy i nie możemy się dowiedzieć (brak szerszych informacji na stronie dystrybutora i niemieckiego producenta). A lubimy prześwietlać oferowane przez nas produkty, by wiedzieć z czym mamy do czynienia. Jednakże opis i wygląd nawozu prezentują się obiecująco. Jako nawóz pochodzenia organicznego nada się do każdej rośliny, nie tylko borówek (takim składem nie pogardzi żadna roślina). Kolor i gęstość nawozu przypomina nam nawozy zawierające w swoim składzie kwasy humusowe, podejrzewamy więc, że i ten nawóz zawiera te kwasy. Nawóz reklamowany jest jako wydajny, jednakże zalecana częstotliwość stosowania (co 2 tygodnie) już tak ekonomicznie się nie prezentuje, kiedy znamy i stosujemy nawozy organiczne, w dobrej cenie, które stosuje się 2-3 razy w sezonie. Nie znaczy to, że nawóz jest zły, bardzo się nam podoba i jeśli tylko przypadnie Państwu do gustu, z pewnością zadba o Wasze rośliny. Jedna z naszych Klientek jest nim wręcz zachwycona. 

Pojemność: 1000 ml (1,36 kg)
Dystrybutor: Target (TAMARK S.A.)
Producent: Chemie & Kosmetikfabrik Schmees GmbH & Co. KG, Niemcy

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.