PODKORZEŃ 20ml typy: A aqua,  AB aqua,  B aqua

firmy HIMAL

PODKORZEŃ A AB B KUP AKUP ABKUP B

8,00 zł

to naturalny środek poprawiający właściwości gleby, który stwarza doskonałe warunki wzrostu i rozwoju roślin po siewie i ich przesadzeniu oraz służący do ukorzeniania sadzonek. W skład preparatu wchodzą dobroczynne dla roślin grzybnie i kultury bakteryjne oraz składniki humusowe. Stosując Podkorzeń nie należy używać wody chlorowanej, ponieważ chlor niszczy  mikroflorę zawartą w preparacie.

Podkorzeń AB aquatrudnokorzeniące sadzonki półzdrewniałe i zdrewniałe jak np.: świerk, tuja, cis, magnolia, berberys, perukowiec, leszczyna, migdałek, aktynidia, winorośl, cyprysik, wiśnia ozdobna itp.

Podkorzeń A aquasadzonki półzdrewniałe i zdrewniałe jak np.: chryzantema, róża, cyprys, jałowiec, różanecznik, aronia, borówka amerykańska itp.

Podkorzeń B aquasadzonki zielone i półzdrewniałe jak np.: goździk, pelargonia, begonia, bugenwilla, pomidory, geranium, poisencja, bluszcz, perukowiec,  hortensja, forsycja, lilak, irga, pigwowiec, tawuła, wrzosiec, leszczyna, skrętnik, peperonia itp.

Przykłady stosowania Podkorzenia:

UKORZENIANIE 

Zrobić dziurkę w podłożu i wsypać 1/2 łyżeczki  Podkorzenia. Zmoczyć wodą końcówkę sadzonki (2 cm) a następnie zanurzyć ją w Podkorzeniu lub 30 min. wcześniej wykonać papkę z 20 ml Podkorzenia i 40 ml wody i w niej moczyć sadzonkę. Sadzonkę włożyć do dołka obciskając podłoże wokół niej.

Przesadzając rośliny o odkrytych korzeniach należy 250 ml Podkorzenia wymieszać z 0,5 litra wody i zostawić na 30 minut, następnie korzenie roślin maczać w otrzymanej zawiesinie i sadzić w uprzednio przygotowane dołki.

Przesadzając rośliny z bryłą podłoża należy tuż pod bryłą korzeniową umieścić 1 łyżkę stołową Podkorzenia, podlać obficie wodą i posadzić roślinę.

Sadząc kłącza i rośliny cebulowe należy do dołka pod roślinę wsypać 1-2 łyżki stołowe Podkorzenia, podlać obficie wodą i posadzić roślinę.

Ukorzeniacze firmy Himal są  trwałe, ponieważ mają postać sypką (nie zawierają wody, w której następuje szybszy rozkład hormonów). Nie przenoszą chorób z zakażonych sadzonek na zdrowe.

Inne produkty pomocne w ukorzenianiu:

Apol-humus Beta-chikol Sadzvit-eko Wspomag EmFarma Liqhumus