Esencja ProBiotycznakup

to SUPLEMENT DIETY przygotowany na bazie 11 żywych i aktywnych gatunków pożytecznych mikroorganizmów i ich metabolitów.

Esencja ProBiotyczna powstaje w procesie fermentacji kompozycji kilkunastu szczepów z gatunków probiotycznych mikroorganizmów i zawiera również ich metabolity. Wybrane szczepy probiotyczne wzrastają w konsorcjum i w interakcji z innymi szczepami, tworząc mały ekosystem jak w warunkach naturalnych. Technologia ta opracowana przez amerykanina Matthew Wood’a zasadniczo różni się od typowej mieszaniny czystych szczepów bakterii probiotycznych, ponieważ wykorzystuje w działaniu efekt synergii współpracujących ze sobą mikroorganizmów.

Zestaw bakterii probiotycznych zalecany przez uznanych specjalistów medycyny holistycznej.
 

„Bez wątpienia zdrowa flora jelitowa stanowi podstawę silnego układu immunologicznego, dobrego zdrowia i długowieczności. (…) Pożyteczne bakterie (zwane probiotykami) korzystnie zmieniają układ flory jelitowej, hamują rozwój szkodliwych bakterii, wspierają dobre trawienie, układ immunologiczny i zwiększają odporność na infekcje.” dr hab. Anil Kumar Agrawal, prof. nadzwyczajny UM we Wrocławiu

„Naukowcy doszli do wniosku, że odpowiednie zadbanie o skład mikroflory jelitowej może być kluczowym elementem zapobiegania i niwelowania skutków ubocznych alergii pokarmowych.” dr hab. Anil Kumar Agrawal

Gatunki kultur pożytecznych mikroorganizmów zawarte w Esencji ProBiotycznej: Bifidobacterium animalis, B. bifidum, B. longum Lactobacillus acidophilus, L. bulgaricus, L. casei, L. fermentum, L. plantarum, L. lactis, Streptococcus thermophilus, Saccharomyces cerevisiae.    

Bakterie kwasu mlekowego ≥ 3,0 x 105 jtk/ml (max. 1 x 108 podczas wytwarzania) Drożdże ≤ 1,0 x 106 jtk/ml.

Wybrane do kompozycji pożyteczne mikroorganizmy występują powszechnie w naturze i nie są modyfikowane genetycznie.

Polecamy jako codzienny suplement a szczególnie:

– przy antybiotykoterapii,

– w przypadku alergii,

– przy chemioterapii.

ZALECANA DZIENNA DAWKA DO SPOŻYCIA:

Dorośli: 1 łyżka stołowa dziennie przed, lub po posiłku.

Dzieci powyżej 3 roku życia: 1 łyżeczka do herbaty dziennie przed, lub po posiłku.

Przed użyciem wymieszać delikatnie butelkę. Dawkę wymieszać przed podaniem z sokiem lub wodą niegazowaną.

Esencja ProBiotycznaDzienna porcja Esencji ProBiotycznej wspomaga utrzymanie równowagi w mikroflorze ekosystemu przewodu pokarmowego.

1 łyżka stołowa (15 ml) zawiera min. 4,5 x 106 bakterii probiotycznych

1 łyżeczka (5  ml) zawiera min. 1,5 x 106  bakterii probiotycznych 

UWAGI: W wyniku naturalnych procesów w Esencji ProBiotycznej mogą wystąpić niewielkie zmiany koloru, zapachu, smaku oraz wytrącanie się osadu na dnie butelki i nalotu „białego grzybka” na powierzchni. Nie wpływa to na skuteczność jej działania.

SKŁADNIKI: Rewitalizowana, niechlorowana woda, ekologiczna melasa z trzciny cukrowej, probiotyczne kultury SCD, koncentrat soku z jagód, wiśni i granatów.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Przed otwarciem przechowywać w temperaturze pokojowej (maks. 20°C) z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych i źródeł ciepła.  Po otwarciu przechowywać w lodówce w temp. powyżej 2°C. Zużyć w ciągu 4 tygodni. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Suplement diety zarejestrowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego pod nr. GIS-BŻ-Ż-4230-1345-3/MM/10.

Producent: ProBiotics Polska.

Produkty ProBiotics Polska:

  • ProBio Ceramika
  • BioKlean Soft
  • mydło zielone
  • mydło mikroorganiczne
  • mydło brązowe
  • melasa
  • Esencja probiotyczna
  • ApiBioFarma
  • Pro-Biotyk gołębie
  • pro-biotyk
Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.