Ekologiczne uprawy są na topie zdecydowanie od zawsze. Zamiast więc stosować te sztuczne, lepiej wykorzystać znane, naturalne sposoby odżywiania roślin. Jednym z nich jest proces mykoryzy, o który opierają się bardzo lubiane nawozy Mikoflor. Jak przebiega wspomniany proces i w jaki sposób wzmacnia on glebę i same kwiaty, drzewa czy rośliny owocowe?

Żywa grzybnia mikoryzowana Mykoflor – dlaczego warto?

By odpowiedzieć na powyższe pytanie, trzeba wiedzieć czym jest samo zjawisko mykoryzy. Otóż jest to naturalny proces współżycia rośliny (jej korzeni bądź innego organu) z naturalną grzybnią. Dochodzi to du dwustronnej wymiany odżywczych substancji. Nasza roślina zyskuje w ten sposób zwiększony dostęp do wody, do znajdującej się w niej mineralnych soli. Rośnie, rozwija się więc zdecydowanie szybciej. Z kolei grzyby pobierają od roślin glukozę, która jest efektem fotosyntezy zachodzącej w zielonych częściach rośliny.

Jakie efekty gwarantują Mikoflor nawozy?

Dzięki mykoryzie roślina lepiej rośnie – to już wiemy. Ale co dokładnie daje dobry nawóz Mykoflor? Ano przede wszystkim zwiększenie odporności na choroby. W efekcie naturalnego procesu mykoryzy my możemy znacznie ograniczyć konieczność używania chemicznych specyfików. Zwiększają się też plony warzyw i owoców, a kwiaty dużo obficiej kwitną. I to bez grama sztucznych substancji, wszystko w pełnej zgodzie z naturą. Nie obciążamy więc ziemi, a zyskujemy piękne, zdrowe rośliny. To rozwiązanie idealne.