kup 

Jęczmień znany jest od tysięcy lat ze swoich odżywczych właściwości.

Młody zielony jęczmień zawdzięcza swój kolor bardzo wysokiej zawartości chlorofilu, który sam w sobie wykazuje niesamowite właściwości prozdrowotne.

Chlorofilowi przypisuje się zdolności:

  • leczenia anemii
  • neutralizowania toksyn (i poprawy ich usuwania z organizmu)
  • wspierania pracy nadnerczy i tarczycy
  • wzmacniania ścian naczyń krwionośnych
  • przyspieszania gojenia się ran i stymulacji układu immunologicznego.
  • antyoksydacyjne

Oprócz chlorofilu, zielony jęczmień zawiera pokaźną liczbę witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, między innymi: witaminę C, witaminę E, witaminę K, beta-karoten i kwas foliowy oraz magnez, potas i żelazo.  Zielony jęczmień to w pełni naturalna bomba witaminowo-mineralna, a zawarte w nim witaminy świetnie ze sobą współdziałają i są dobrze przyswajalne przez organizm. Zawarte w nim składniki pomagają utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Młody jęczmień zdaje się być jednym z najzdrowszych dostępnych pokarmów.

W zielonym jęczmieniu znajdują się składniki niezbędne do optymalnego przebiegu procesu przemiany materii, sama roślina jest bardzo mało kaloryczna, a spożycie daje uczucie sytości dzięki zawartości błonnika pokarmowego.

To ze względu na zawartość tego składnika, zielony jęczmień polecany jest osobom chcącym zgubić niepotrzebne kilogramy.

Należy jednak pamiętać, że tylko regularne przyjmowanie zielonego jęczmienia pozwoli na cieszenie się w pełni jego dobroczynnymi właściwościami.

PROPONOWANE SPOSOBY PODANIA: 1-2 łyżeczki młodego zielonego jęczmienia wymieszać w szklance chłodnej wody, soku owocowego lub soku ze świeżo wyciśniętych owoców. Tak przygotowany napój należy pić 20 do 30 minut przed jedzeniem, najlepiej 2 razy dziennie. Proszek można również dodać do jogurtu, płatków owsianych, zupy czy surówki. Powstałą mieszankę należy wypić od razu, ze względu na to, że już po kilku minutach może stracić część swoich wartości odżywczych.

Surowiec jest pakowany ręcznie, w estetyczne torebki posiadające atest na przechowywanie żywności.

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.