Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu krasnale ogrodowe znajdowały się niemal na każdej działce. Były bardzo popularnym sposobem na unikalną ozdobę posesji – wprowadzały na nią nieco baśniowej i tajemniczej atmosfery, a nawet pełniły rolę talizmanów. Obecnie jednak, coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania na rzecz nowoczesnych ozdób ogrodowych. Jakie są więc najmodniejsze alternatywy dla krasnali ogrodowych?

Nowoczesne alternatywy dla krasnali ogrodowych

Figurki ogrodowe dalej cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków – nie przedstawiają już jednak różnorodnych leśnych stworzeń, ale są bardziej realistyczne. Chętnie wykorzystywane są dekoracje z humorem albo też rzeźby ogrodowe przedstawiające zwierzęta. Są wykonane nie tylko z betonu i kamienia, ale też żywicy czy tworzyw sztucznych. Szczególnie te ostatnie propozycje są praktyczne i funkcjonalne, ponieważ z łatwością można je przenieść w inne miejsce lub schować zimą, aby straciły swoich barw. Miłośnikom orientalnej kultury do gustu przypadną rzeźby i figury pochodzące z Chin, Japonii czy Indonezji. W nowoczesnych ogrodach sprawdzą się dekoracje w kształcie figur geometrycznych, natomiast miłośnicy zwierząt mogą postawić na atrakcyjne flamingi, majestatyczne pomniki lwów czy urocze wiewiórki. Możliwości jest naprawdę wiele, każdy znajdzie więc ozdoby dekoracyjne, które przypadną mu do gustu i wpasują się do aranżacji ogrodu.

Nowoczesne ozdoby do ogrodu

Na jakie inne nowoczesne ozdoby ogrodu warto postawić? Dużym zainteresowaniem cieszą się dekoracje z metalu. Niektóre modele noszą nawet wyraźne ślady rdzy, co jest celowym zabiegiem – sprawdzą się one w między innymi w ogrodach utrzymanych w styl vintage. Ich zaletą jest przystępna cena oraz odporność na trudne warunki atmosferyczne. Natomiast w ogrodach industrialnych warto postawić na dekorację utrzymane w surowym i minimalistycznym charakterze, na przykład wykonane z betonu lub drewna pomalowanego białą lub szarą farbą.