BioMass Sugar na pędraki i nicienie

Rewitalizuje darń oraz ogranicza pędraki i szkodliwe nicienie glebowe.

kup

 

BioMass Sugar to unikalna formuła złożona z cukrów, makroelementów i pierwiastków śladowych wytwarzana z surowców odnawialnych. Jest to jednocześnie nawóz organiczny, biostymulator oraz środek rewitalizacji roślin, zwalczający nicienie glebowe poprzez nematocydy, a także ograniczający rozwój pędraków.

BioMass Sugar posiada następujące unikalne właściwości:

• Stymuluje wzrost oraz krzewienie się darni.

• Przyspiesza wzrost systemu korzeniowego traw.

• Poprzez regulację stosunku węgla do azotu w glebie wspomaga rozwój organizmów pożytecznych oraz produkcję enzymów przez drobnoustroje.

• Intensyfikuje życie biologiczne gleby.

• Dodatkowy węgiel pozwala drobnoustrojom żyjącym w glebie metabolizować nadmiar azotu.

• Przyczynia się do ogólnej poprawy żyzności, właściwości fizycznych i struktury gleby ogólnie rzecz biorąc środowiska życia roślin, dzięki przyspieszeniu i intensyfikacji rozwoju populacji drobnoustrojów oraz ich relacji symbiotycznych z roślinami.

• Częste stosowanie w sezonie wzmacnia uprawy, chroniąc je przed wpływem czynników zewnętrznych i chorobami.

• Niszczy populację patogenicznych nicieni glebowych i pędraki chrabąszczy.

PrzelicznikiStosowanie w Rolnictwie

STOSOWANIE Biomass Sugar 

Trawniki i darń na obiektach sportowych

Pierwsza dawka (początek sezonu lub darń wymagająca kuracji – wypady, chlorozy, nicienie): 800 ml/ 1 ar = 100m2.

Kolejne dawki (co 2-4 tygodnie): 400-800 ml/ 1 ar = 100m2.

Rośliny ozdobne, uprawy sadownicze, warzywne itd.:

Nawożenie podstawowe: 300-400 ml/ 1 ar. Stosować 3 – 4 razy w sezonie co 3 – 4 tygodnie.

Walka z pędrakami i szkodliwymi nicieniami:

1 dawka: 200 ml preparatu na 10 l wody/ 25 m2 powierzchni (800 ml Biomass Sugar na 1 ar). Preparat podajemy w dzień deszczowy i pochmurny, koniecznie na mokry trawnik. Na koniec trawnik obficie podlewamy, wmywając Biomass na głębokość 10-15 cm, tak żeby dotarł do szkodników.

2 dawka może być mniejsza, 100 – 150 ml/ 25 m2 powierzchni (400 – 600 ml Biomass Sugar na 1 ar).

3 dawka taka sama jak 2. Ważne jest by nie zmniejszać dawek, ponieważ zabieg nie będzie skuteczny.

Zabieg powtarzamy co dwa tygodnie, regularnie trzy lub więcej razy.

SPOSÓB UŻYCIA Biomass Sugar

Poniżej przedstawiamy link do fragmentu odcinka „Mai w ogrodzie” opisującego stosowanie BioMass Sugar.

Maja o pędrakach

Konewka: 80-160 ml Biomass Sugar rozpuścić w 10 litrach wody i podlać 20 m2, następnie nawodnić glebę  do poziomu 10 cm w ilości ok. 10 l/ m2.

Opryskiwanie ręczne: rozpuścić 80-160 ml BioMass Sugar w 7 litrach wody. Po spryskaniu nawodnić tak jak powyżej.

System nawadniania: rozpuścić BioMass Sugar w wodzie w stosunku 1:1. Wprowadzać roztwór do systemu nawadniania w sposób równomierny, umożliwiając dokładne wniknięcie w strefę korzeniową. Poziom nawodnienia powinien wynosić 10 cm.

Uwagi dot. stosowania:

Aby umożliwić odpowiednie rozprowadzenie BioMass Sugar, wilgotność gleby powinna wynosić 60–70%. BioMass Sugar musi dobrze wniknąć w strefę korzeniową razem z wodą. W tym celu konieczne jest nawodnienie do poziomu 10 cm (8–10 l/m2). BioMass Sugar należy stosować wyłącznie na dobrze ukorzenionych roślinach, które rozwijały się prawidłowo przez minimum trzy tygodnie od wysadzenia. Następnie nawożenie należy powtarzać co dwa-trzy tygodnie. Ze względu na ich wrażliwość BioMass Sugar nie należy stosować na paprociach.

Zwykle w sezonie wykonuje się 2-4 zabiegi.

1 litr preparatu wystarczy na 1,25 ar – 2,5 ar w zależności od zastosowanej dawki.

Trzeba pamiętać, że rezultaty walki z opuchlakami i pędrakami widoczne są po min. 3 krotnym zastosowaniu preparatu.

 Rolnictwo


Trawniki i darń na obiektach sportowych, polach golfowych

Pierwsza dawka (początek sezonu lub darń wymagająca kuracji – wypady, chlorozy, nicienie): 40-80 litrów BioMass Sugar rozpuszczone w 520 litrach wody (w sumie 600 litrów cieczy roboczej na hektar).

Kolejne dawki (co 3-4 tygodnie): 40 litrów BioMass Sugar rozpuszczone w 360 litrach wody (w sumie 400 litrów cieczy roboczej na hektar).

Rośliny ozdobne, uprawy sadownicze, warzywne itd.:

Nawożenie podstawowe: 40 litrów na hektar, kwiaty wrażliwe: 20 l/ ha. Stosować 3 – 4 razy w sezonie co 3 – 4 tygodnie. Nie stosować do paproci.

Warzywa, uprawy gruntowe: (rozpocząć podawanie 3 tygodnie od siewu/sadzenia) – początek sezonu/ uprawy wymagające kuracji (pędraki, nicienie): 

pierwsza dawka: 20-40 l/ha, (w sumie 500-600 litrów cieczy roboczej na hektar). Kurację należy powtarzać co 2–4 tygodnie w celu utrzymania zdrowych roślin.

Nawożenie warzyw wrażliwych: np. warzywa dyniowate – 20 l/ha.

Uprawy sadownicze, truskawki i winorośla: przeciętnie 30-60 l/ha (w sumie 500-600 litrów cieczy roboczej na hektar) co 2–4 tygodni.

Walka z pędrakami i szkodliwymi nicieniami:

Preparat podajemy w dzień deszczowy i pochmurny, koniecznie na mokre podłoże. Na koniec glebę obficie podlewamy, wmywając Biomass na głębokość 10-15 cm, tak żeby dotarł do szkodników.

Zabieg powtarzamy co dwa tygodnie, regularnie trzy lub więcej razy.

Przechowywanie

BioMass Sugar należy przechowywać w temperaturze pokojowej (16°C). Ponieważ BioMass Sugar jest środkiem naturalnym wytwarzanym na bazie ekstraktów trzciny cukrowej, z czasem na dnie pojemnika wytrąca się osad, szczególnie, gdy nie jest on wstrząsany. Przechowywanie w niższych temperaturach może wspomagać ten proces. Jeśli do tego dojdzie, najlepiej ogrzać pojemnik do temperatury 15-20°C i dobrze wymieszać.

Podobny produkt

Ema5 z wrotyczem

 

 

 

 

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora. Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.